Jaká postava, takový kabát

Zimě stále neodzvonilo, takže vzhůru do obchodů po nový kabát. Novoroční výprodeje nám přejí a pokud hledáte něco, v čem budete vypadat výborně, kupujte to najlichotivejšie pro vaši postavu. Poradíme, co by vám mělo sedět …

Plné křivky
štíhlým dámám se nakupuje poměrně snadno, proto začněme z jiného konce. Ženy s plnějšími křivkami mají často pocit, že jim nabídka v obchodech není nakloněna, ale poměrně často je to také o výběru nesprávného modelu. Chcete-li své oblé tvary obléci způsobem, který vyzvedne přednosti a potlačí slabší stránky, volte kabáty rovného střihu, případně ty s pásky. Jednoduché linie přirozeným způsobem zkopírují křivky a zafungují podstatně lépe než kabát upnutého nebo naopak volného střihu.

kabát

kabát

Přílišné ozdoby, límce, ramena nebo kapsy nechte drobným ženám, které potřebují honit křivky, vy volte zmíněnou jednoduchost. Pomoci vám však může rafinované stříhání modelu, které se často opírá o zvýraznění pasu a optické tažení do výšky. Jedině takové “finty” jsou u oblých křivkách povoleny.

Nízká postava
V případě, že jste do vínku dostali poměrně málo centimetrů na to, aby vás lidé považovali za vysokou, vsaďte na správnou délku kabátu. V dlouhém se ztratíte, příliš krátký vás nepotáhne do výšky. Ideálem tedy může být model přesně kolena, který hraje v souladu s vašimi mírami. Drobným trikem, jak si opticky přidat na výšce, jsou například i zkrácené rukávy.
Ani v případě drobné postavy neplatí, že by její velké detaily pomohli. Zkuste pouze jemné zdobení na horní části těla, případně zázračný opasek, který napomáhá fit looku. Linie kabátu držte spíše v jednoduché rovině a nesnažte se věci překombinovat. Mohli byste se v nich ztratit, což je při drobných postavách poměrně běžné.

Chlapecká kostra
Pokud patříte k těm, jejichž postava připomíná spíše kluka, netřeba se ničeho bát. Kabáty mají dostatečnou sílu na to, aby vyčarovali křivky a díky hrubým materiálem to není problém. Nespoléhejte však na to, že automaticky sáhnete po nadrozměrných kabátě, který je sice supermoderní, ale nemusí být pro vás tím pravým.
Zkuste i princeznovský či empírový střih, opasky nebo větší detaily. Nápadné knoflíky, kapsy či zdobení lemů vám prospějí. Samozřejmě, ne v jednom celku, ale pěkně po jednom. Vyzkoušejte několik kabátů, než koupíte a uvidíte, který nejlépe spojí pohodlí i optickou iluzi křivek.