Venkovská kuchyně: Už je skoro všude

Moderní a zvláštní. I s takovými přívlastky se setkáváme v rámci označení v současnosti. Zatímco ten první je výstižný, ten druhý nás dostává trochu do rozpaků. Ano, v dnešní době, která je zdá se tak nastavená aby se v ní pobourali jednou řadou všechny konvence, není ani divem, že venkovská kuchyňská linka nekraloval jen na venkově ale už i ve městě.

Příroda volá
Ptáte se jak je možné, že překročila pomyslný práh a namířila si to i do velkoměst, kde se o ní před tím ani nechybovali? Když nestihneme zajít v rámci kruté pracovní zaneprázdněnosti do přírodního prostředí, jak bývá v poslední době “dobrým” zvykem, přijde ono za námi. A to rovnou v podobě kuchyňské linky ve stylu venkova, která do míst přichází obvykle v přátelském duchu.

Podmanivost
Vesnický šarm nám pokaždé vyvolá úsměv na tváři, a proto se nemůžeme do něj nezamilovat hned na první klapku. Dřevo a umělecká patina jsou kombinací, která si nás umí okamžitě získat. Kuchyň, vůči které je bezmocný i zub času, se nám počítá. Jedinou podmínkou je, že musíme do ní na začátku investovat více peněz, ale nebudeme to časem určitě litovat, protože její realizace se nám vyplatí.

Barvy, barvy …
Kuchyň ve venkovském stylu nás tak rychle neunudí. Z vizuálního hlediska máme na ní stále co obdivovat. Od odstínu kuchyňských dvířek, které se mohou vyskytnout od olivově zelené, žluté, červené, modré či až barvy přírodního dřeva, přes doplňkové barvy ve znamení tlumených odstínů až po vkusné dekorace, které nesmí nikdy ve venkovské kuchyni chybět. Bez nich by to nebylo vůbec ono.

Krásný opak
Venkovský styl je přesným opakem minimalistického. Strohé linie jsou nahrazeny oblými křivkami a nepravidelnými tvary. Taková kuchyň si tyká s nekonvenčností. Pro dvířka jsou typické zdobné elementy a efektní úchyty, které naplno korespondují s vybraným stylem a navíc které ho perfektně podtrhují. Součástí vybavení kuchyně bývají i police, které mohou být i mezi skříňkami.

Nepatří sem
Co ve venkovské kuchyni nikdy nenajdeme? Určitě to budou lesklé povrchy a plast, se kterým se nikdy nebude kamarádit. Co se týče výběru armatur, klidně můžeme zvolit kovové. Jejich design by měl příslušet k venkovskému stylu a rozhodně by neměl v prostoru křičet. Výbornou volbou jsou v tomto případě mosazné nebo patinované povrchové úpravy. Venkovská kuchyně si ale umí říct!